O firmie

nasza historia

Przełom lat 80 i 90-tych w Polsce to czas wolności politycznej spod znaku Okrągłego Stołu. To czas transformacji ustrojowej, gospodarczej i społecznej, czas rodzącej się nowej Polski. To pierwsze kroki w kierunku gospodarki wolnorynkowej. Czas ludzi przedsiębiorczych, ludzi z wizją kreacji polskiego biznesu. Właśnie w tym okresie spółka MACRO zainicjowała swoją działalność. Od samego początku marzeniem jej założycieli Macieja Ropelewskiego i Marka Szczepaniaka było stworzenie jednej z najważniejszych w Polsce firm handlujących narzędziami. W 1994 roku do składu założycielskiego dołączył Krzysztof Kujawa, który podzielał wizję pozostałych dwóch wspólników i razem stworzyli PH MACRO Hurtownię Narzędzi z siedzibą przy ulicy Jasielskiej w Poznaniu.

Pod koniec lat 90-tych, gdy wiele firm powstałych w okresie transformacji upadło, nie radząc sobie z nieubłaganą rzeczywistością gospodarczą, MACRO nabrało „wiatru w żagle” i zaczęło szybko rozwijać się obejmując swym zasięgiem coraz to nowsze obszary Polski. Nawiązana wcześniej współpraca z europejską siedzibą amerykańskiego producenta pił taśmowych DoALL Company spowodowała, że firma zdecydowała się otworzyć pierwszą w Polsce zgrzewalnię pił taśmowych. Zwiększeniu uległa również ilość zatrudnianych pracowników z 2 w 1992 roku do 30 w 2000r. Ważnym momentem dla CT MACRO i dla rynku polskiego był rok 2004 i przystąpienie Polski do UE. Otworzyło to kraj na zagraniczne inwestycje. Konkurencja w branży stała się mocniejsza, a klient bardziej świadomy i wymagający, oczekujący spełnienia określonych parametrów jakościowych. CT MACRO odnalazło się znakomicie w nowej rzeczywistości ukierunkowując swoją ofertę na dużych odbiorców z branży motoryzacyjnej i lotniczej, rozwijając zapoczątkowaną pod koniec lat 90-tych współpracę z niemieckim producentem narzędzi HARTMETALL-WERKZEUGFABRIK PAUL HORN GmbH (HORN) specjalizującym się w produkcji narzędzi do rowkowania oraz z amerykańskim producentem narzędzi do frezowania SGS Tool Company.

Przekształcenie w 2006 roku Spółki Jawnej MACRO w Centrum Techniki MACRO Spółkę z o. o. oraz budowa własnej nowoczesnej siedziby w Suchym Lesie pod Poznaniem umożliwiło realizację dalszych planów rozwoju firmy i umocnienie posiadanej pozycji na rynku polskim. Poczynione wówczas inwestycje pozwoliły firmie uzyskać przewagę konkurencyjną i przetrwać ciężki okres światowego kryzysu 2008-2009, który wymusił na firmie jeszcze większą specjalizację z ukierunkowaniem sprzedaży na narzędzia do obróbki skrawaniem metali. Obecnie w Firmie zatrudnionych jest 35 osób. W związku ze specjalizacją działalności, trzon pracowników stanowią inżynierowie o szerokim zakresie wiedzy i bogatym doświadczeniu z zakresu procesów obróbczych metali, którzy realizują proces doradczy dla klientów. Utrzymywany od 2004 roku system jakości ISO 9001, jest gwarantem jakości realizowanych usług i daje poczucie bezpieczeństwa naszym kontrahentom.

W ciągu 25 lat działalności firmy marzenia jej założycieli zostały zrealizowane. Centrum Techniki MACRO Spółka z o. o. jest jedną z najważniejszych w Polsce firm oferujących klientom kompleksowe rozwiązania z zakresu doradztwa i sprzedaży narzędzi do obróbki skrawaniem metali. Dowodzi temu długa lista klientów i referencyjnych wdrożeń – światowych liderów produkcji z branży motoryzacyjnej, lotniczej i nie tylko, którzy współpracują z nami od wielu lat.

Mimo sukcesów, firma wciąż się rozwija i nieustannie podnosi swoje standardy inwestując w kapitał ludzki oraz w innowacyjne rozwiązania, tak by nowoczesny charakter naszej organizacji oraz wysoka jakość obsługi stały się naszą wizytówką wpisującą się w potrzeby kontrahentów.